Putin’in eski sevgilisi ayrılık iddiasından sonra sessizliğini bozdu: Putin’e övgü yağdırdı

Rusya’da gündem devlet başkanı Vladimir Putin’in bir süredir birlikte olduğu iddia edilen kız arkadaşı eski jimnastikçi Alina Kabaeva oldu. 

2013 yılında eşi Lyudmila ile boşandıktan sonra olimpiyat oyunlarında mücadele eden 40 yaşındaki eski jimnastikçi Kabaeva ile aşk yaşadığı iddia edilen Putin’in bu aşkı geçen aylarda bitirdiği öne sürülmüştü. 71 yaşındaki Putin’in Kabaeva’dan çocuk sahibi olduğu iddiaları da son yıllarda sık sık gündeme gelirken, ayrılık iddiaları sonrasında sessizliğe bürünen Kabaeva ilk kez konuştu. 

Kısa bir süre önce yapılan seçimlerden zaferle çıkarak devlet başkanlığı görevini uzatan Putin’in önceki gün yapılan yemin törenine katılan  Kabaeva kısa bir açıklama yaptı. Kabaeva, yaptığı konuşmada Putin’e övgü yağdırdı. 

Putin ile ayrılık dedikodularının çıkmasından sonra kendisini tekrar spora veren ve Soçi’deki jimnastik akademisinde öğrenci yetiştirmeye adayan Kabaeva Rus medyasına konuştu. Kabaeva, “Özel askeri operasyon devam ediyor, bu kolay değil, karışık fakat insanların seçime katılımı harika, başkanı desteklemeleri onun kararlarını desteklemeleri harika. Seçmen olarak biz liderimizin yabancı ülkelere sırtını dayamadığını görüyoruz o sırtını kendi halkına dayıyor” ifadesini kullandı. Kabaeva, “Bu gerçekten bizim başarılarımızın ve zaferlerimizin anahtarı” dedi.

YENİ AŞK İDDİALARI

Bu yılın başında Batı medyası Putin’in Kabaeva’dan ayrıldığını iddia etmişti. İddiaya göre Putin, Kabaeva’dan ayrıldıktan sonra Barbie lakabıyla tanınan 39 yaşındaki Ekaterina Mizulina ile aşk yaşamaya başladı.

Sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlarla sık sık gündem olan Mizulina konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x